PÉČE O TETOVÁNÍ

Před tetováním

• Alespoň 24 hodin před tetováním se vyhněte konzumaci alkoholu, ten totiž ředí krev a silné krvácení by mohlo zkomplikovat celý proces tetování. 

• Alespoň 24 před tetováním neberte léky tišící bolest ani antibiotika.

• Na sezení přijďte dostatečně vyspaní a najedení.

Péče o tetování

• Ochrannou fólii sundejte po 3 hodinách (ne dříve − fólie chrání tetování před bakteriemi a možnou infekcí). Po sundání fólie opatrně místo omyjte antibakteriálním mýdlem (mějte při tom čisté ruce) a otřete kapesníkem. Nechte tetování 2-3 dny  na vzduchu, aby se mírně vysušilo. Poté začněte své tetování mazat (lékařská vazelína, bambucké máslo bez parfémů, Bepanthen Plus nebo nějaký aftercare tattoo krém). Naopak se vyhněte např. Framykoinu, kalciové masti, konopné masti či přípravkům na bázi alkoholu, které pleť zbytečně vysušují nebo ucpávají. Také se vyhněte mastem jako např. Indulona, Nivea. Tetování natírejte 2x - 3x denně. Vyhněte se příliš upnutému oblečení a umělým materiálům a volte vždy čistý oděv. Nejlepší je ale nechat tetování dýchat a ničím je nezakrývat.

• Tetování je zásah do těla, a proto se může po zákroku objevit únava nebo zvýšená teplota. Prosím, udělejte si dostatek času pro odpočinek a v příštích dnech se vyhněte konzumaci alkoholu, který by mohl nepříznivě ovlivnit hojení.

• Štípání, svědění nebo pálení nového tetování jsou běžné příznaky hojení a nemusíte z nich mít obavy.

• Tetování oplachujte čistou vodou a antibakteriálním mýdlem.

• Během prvních dní bude tetované místo vylučovat tkáňový mok, dbejte na to, abyste je udrželi v čistotě a suchu. Pokud je to možné, vyhněte se "špinavým" pracem, kde by mohlo dojít k infekci. V případě, že se takovým činnostem vyhnout nemůžete, zakryjte tetování potravinářskou fólií.

• Po prvních dnech se svrchní vrstva tetování začne pomalu sloupávat. Nijak tomu nepomáhejte, protože barevné "stroupky", které neodpadnou samy, ale násilně je odstraníte, s sebou vytrhnou i pigment pod nimi a v tetování se tak objeví světlé "vypadlé" místo, které bude třeba opravit na dalším sezení.

• První týden (nejlépe dva týdny) se vyhýbejte bazénům, sauně, soláriím, veřejným koupalištím. Během procesu hojení by měla být tetovaná část těla co nejvíce v klidu. Náročné sportovní výkony tedy raději odložte na jindy. Pocení a napínání kůže může mít totiž za následek poškození tetování.

• Vezměte na vědomí, že působením času, UV záření a stárnutí pokožky může dojít na tetování ke změnám. Starejte se proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů obsahujících vitamín E.

PAMATUJTE! Opalování poškozuje Vaše tetování. Proto ho vždy chraňte opalovacím krémem se silným UV filtrem!

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.


Free Mind

NAVŠTIVTE NÁS

Výstavní 30, Brno 603 00

ZAVOLEJTE NÁM

+420 702 789 633

+420 774 440 585

NAPIŠTE NÁM

freemind.tattoostudio@gmail.com

Otevírací doba

Dle objednávek


Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!